Umiejętna stylizacja paznokci jest w 2024 roku prawdziwą sztuką. Jeśli chcesz dobrze się przygotować do manicure lub pedicure podologicznego, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie końcówki do Twojej frezarki! Dzisiaj bierzemy na warsztat frezy diamentowe, które pozwolą na wygodne i proste prowadzenie zabiegów.
W tym poradniku dowiesz się czym są i do czego służą frezy diamentowe i czym się różnią od ich ceramicznych odpowiedników.
Produkuje się go ze stali nierdzewnej i pokrywa pyłem diamentowym, który przylegając tworzy ostatecznie diamentowe frezy, których możemy użyć do domowej stylizacji paznokci lub prowadzenia zabiegów w gabinecie podologicznym.
To element wymienny frezarki, zarówno tej do manicure jak i podologicznej. Posiada warianty o różnych kształtach (najczęściej stożek, walec, kula) i grubościach nasypu (średnioziarniste, gruboziarniste). Mając doświadczenie montuje się go w kilka sekund.
Aby zapewnić bezpieczeństwo pracy poleca się nie przekraczanie na frezarce 35000 obrotów na minutę. Frezy diamentowe świetnie sprawdzają się w suchej metodzie pracy (z pochłaniaczem pyłu) jak i mokrej (ze sprayem).
Te wielozadaniowe małe końcówki nadają się idealnie do ściągania hybryd, akrylu i żelu w salonach kosmetycznych lub domowym zaciszu oraz do opracowywania skórek i płytek paznokci.
Pracując na frezach diamentowych nie musimy się martwić o trudność w ściąganiu zrogowaceń skóry na stopach, bo dzięki nim zrobimy to ekspresowo. Wśród wszystkich końcówek, dostępnych na rynku właśnie diamentowe cechują się wysoką żywotnością (o ile nie używamy do ich czyszczenia drucianych szczotek).
Wiele zależy od zastosowania i od wybranej grubości nasypu. Do manicure jest to raczej najlepszy wybór, ze względu na możliwość usuwania wszystkich starych stylizacji, niezależnie czy zostały wykonane akrylem, żelem, czy hybrydą.
Weźmy pod uwagę kilka czynników:
Żywotność – tutaj zdecydowanie wygrywają frezy diamentowe, które wykonane ze stali nierdzewnej i diamentowego pyłu posłużą przez lata pracy, z kolei ceramiczne frezy przez nieuwagę mogą łatwo się skruszyć (upadek frezu na ziemię może zakończyć przydatność takiej końcówki).
Lekkość – niestety, ale na tym polu zdecydowanie wygrywają frezy ceramiczne, których wykonanie z czystej ceramiki przekłada się zarówno na lekkość jak i delikatność. Frezy diamentowe są już nieco cięższe, choć w wielu zabiegach waga frezu ma również znaczenie pozytywne.
Ciepło – ceramika poprzez swoją gładkość, wolniej nagrzewa płytki paznokci, choć nie zawsze jest równie skuteczna przez delikatność wykonania. Frez diamentowy dzięki posiadaniu różnych kształtów (m.in. kulki) pozwala lepiej dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, jednak kosztem większego nagrzania płytki.
Kompatybilność – w 90% przypadków zarówno frezy ceramiczne jak i diamentowe są kompatybilne z większością frezarek (wszystko zależy gdzie kupisz końcówki, dlatego tak ważne jest wybieranie profesjonalnych sklepów z frezami).
Jeśli prowadzisz salon kosmetyczny lub gabinet podologiczny warto posiadać frezy diamentowe o wszystkich kształtach i grubościach nasypu oraz zestawy wszystkich innych końcówek, m.in. frezów ceramicznych, frezów kamiennych, frezów karbidowych i frezów stalowych. Pozwoli to na świadczenie wszechstronnych usług i pełną wygodę użytkowania.
Na dobry początek warto wybrać frezy diamentowe w kształcie stożka, które w codziennym użytku są najbardziej przydatne.
Stawiając na delikatność warto wybrać frezy ceramiczne. Spełnią te zadanie bez problemu.
Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze stylizacją paznokci, wybierz frezy diamentowe, a gdy już zyskasz nieco doświadczenia wypróbuj frezy ceramiczne i inne.
Najlepsze do usuwania skórek są szersze końcówki diamentowe lub te o kształcie kulki, świetne mogą okazać się też odpowiednie cęgi do skórek, które zalecamy do tego zabiegu. Sporo o nich napisaliśmy w innym artykule, który możesz znaleźć tutaj.
Oczywiście! Wszystkie frezy diamentowe (i każde inne) są odpowiednio standardyzowane przez producenta, co zapewnia kompatybilność z każdą frezarką manicure i podologiczną.
Napisz do nas! Dane kontaktowe znajdziesz na samym dole naszego sklepu. Na co dzień pracujemy w zawodzie podologa i chętnie doradzimy Ci, jakie frezy diamentowe będą najlepsze w Twojej sytuacji. Pozdrawiamy #teamAll4foot